Jsme pátí v kraji !!!

Celkem 26 dětí se dnes účastnilo Krajského přeboru družstev mladších žáků ve Frýdku-Místku.

Do turnaje jsme postavili 4 družstva, jedno silnější a další rovnoměrně rozložené. Naše Áčko („Mazáci“)skončilo v kraji páté (12 bodů) a na třetí tým jsme ztráceli jen jeden zápasový bod. Ověřili jsme si, že na nejlepší Frýdeckomístecký tým ještě nestačíme a ani na silný tým z Krnova. S ostatními družstvy sváděl náš nejsilnější tým většinou vítězné bitvy.

U našich ostatních týmů bylo vidět, že na předních šachovnicích naše děti na nejlepší hráče Ostravy, Havířova nebo Frýdku-Místku ještě nestačí, ale na dalších šachovnicích už jsme jim dovedli zatápět.

Výborně se nakonec umístil také tým Koumáků, který získal 11 bodů a umístil se na osmém místě.

Tým „Draci“ získal pěkných 9 bodů a smolařem turnaje byli Rakeťáci, kteří dokázali jen 1x zvítězit, ale podařilo se jim celkem 4x prohrát nejtěsnějším rozdílem 2,5:3,5.

Pro děti byl turnaj družstev cennou zkušeností a první seznámení s týmovou hrou.

Po našem velkém srovnání týmové hry v rámci našeho kraje si více slibujeme od dalšího ročníku, kdy se naše děti ještě trochu zlepší a zmoudří, protože téměř všechny děti mohou startovat i příští rok.

Odkaz na výsledky: http://chess-results.com/tnr424519.aspx?lan=5

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.